[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Maicroft
    Moderator
    S_OCP MemberModeratorr
    • 2004
    • 25757
    • Audi

    Wytyczne to sobie moga wsadzic. Rownie dobrze mozna by powiedziec, ze napinacz rozrzadu ma gwarancje na 5kkm i 1 miesiac. Prawda ?? To tez przeciez czesc zuzywaja sie.
    Spritmonitor.de

    Komentarz

    • Prezes52
      RS
      • 2012
      • 6427
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Dziś byłem na wymianie sprężyn jest widoczna różnica choć szału nie ma ale auto prowadzi się dużo lepiej pomiar tyłu wyszedł ok 390mm poprosiłem o wpis do ksiązki serwisowej by ewentualnie reklamować na przyszłość

      [ Dodano: Pon 18 Lut, 13 14:40 ]
      Maicroft, gdyby poinformowali przy zakupie auta ze gwarancja na springi jest tylko 6 miesięcy albo 10tkm to ok ale gdy napisali to w trakcie trwania gwarancji to prawo nie działa wstęcz wiec mogą sobie to pismo wsadzić w........


      Mariusz
      Spoty Tarnowskie

      Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

      Komentarz

      • endryu
        RS
        • 2006
        • 3773
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        Jakie założyli - BD :?:
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz

        • Prezes52
          RS
          • 2012
          • 6427
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          endryu, Tak BD wcześniej miałem jakieś dziwne jedna biała i 4 żółte albo brązowe ciężko stwierdzić jaki to kolor teraz auto wyglada dobrze tył jest wysoki nie mam gazu zażadałem jeszcze sprawidzić geometrie bo nie chcieli zrobić i wyszło że trzeba regulować bo jest spory bład


          Mariusz
          Spoty Tarnowskie

          Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

          Komentarz

          • bezelex
            Drive
            • 2012
            • 58

            U mnie sprawa wygląda tak : umowiłem się na pomiar , a gdy już bylem w aso to odmówino mi ponieważ auto się nie kwalifikuje (auta nie mam jeszcze 6 miechów ani nie mam 10 tysi przejechanych ) . Wystosowałem pismo do kierownika i nagle cud ... moge przyjechać na pomiar . Teraz najlepsza część , wykonali pomiar i mówią "mam dla Pana dobrą wiadomość , jest w normie " (tylko , że jest około 370 mm z tyłu a z przodu 390 mm) , pokazali jakiś wzór i według niego obliczyli ,że jest "wporządku" . A pupa nadal siedzi . Spotkał sie ktoś z takim "czymś" ?! Byłem w aso Auto Śliwka w Katowicach na ul.Tadeusza Kościuszki 94 - jako "reklama" .
            Profil O2 Tour'ek -> http://www.autocentrum.pl/awc/bezele...-octavia-2012/

            Komentarz

            • Prezes52
              RS
              • 2012
              • 6427
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              bezelex, wiec zbyli Cię poszukaj sobie tu masz wymiary jakie maja być jak pamietam 394mm +/- 10mm wiec jak masz 370mm nalezy Ci sie wymiana!!! Ja miałem tyle i wymienili mi na nowe bez gadania!!! Jedź do inne ASO albo zrób im koło pióra maja obowiązek wymienić Ci!!!


              Mariusz
              Spoty Tarnowskie

              Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

              Komentarz

              • Rosomak
                L&K
                • 2011
                • 1365
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                bezelex, zastosowali wzór! No nie mogę :haha:
                Co ASO to inne kretyńskie zbywanie klienta...!
                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                Komentarz

                • marcin91860
                  Drive
                  • 2012
                  • 47

                  bezelex - na stronie 81 masz prawidłowy rysunek z pomiaru prześwitu. Jak miałem 381 mm to zgłosiłem to w Ganinexie - tam również po przejściach ( czytaj miesiącu pomyłek "młodych pracowników" i trudności obiektywnych ) w końcu nastąpił pomiar. Ta ceremonia pod nadzorem kierownika i przy mojej obecności wykazała właśnie że tył siedzi o 3 mm poniżej dolnej granicy - i sorry dostałem moje 4-te spręzyny BH.
                  Ja zrobiłem sobie nawet kropkę na środku tego logo Skody na kołpakach żeby śledzić prześwit - niektórzy z rodziny twierdzili, że to można wyleczyć :roll: .
                  Zażądaj pomiaru w Twojej obecności albo pisz przez formularz kontaktowy ze strony Skody że serwis nie wykonał pomiaru zgodnie z wytycznymi. W końcu również możesz zmienić serwis. Zatankuj oba zbiorniki , wsadź koło zapasowe i do boju :wink: . Powodzenia

                  Komentarz

                  • Tatra
                    Ambiente
                    • 2011
                    • 248
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Hej
                    Jeśli chodzi o "wzór" na obliczenie prześwitu to faktycznie mają coś takiego - jest rysunek koła i dokładnie wskazane skąd dokąd należy mierzyć.
                    Oni nie robią pomiaru od środka koła - jest to bardzo wyraźnie napisane (wręcz zakazane) - na blankiecie (z tym "wzorem").

                    Tak jak koledzy piszą - tankować zbiorniki do pełna i walczyć o swoje. Jeśli ASO wali w (piiiip) to trzeba pisać do SAP. Dopytywać się nie odpuszczać.

                    U mnie póki co trzyma normę w górnej granicy(BF + MAD`y) "ino" trochę trzęsie

                    Powodzenia.

                    " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                    Pzdr. - 1.6 MPI

                    Komentarz

                    • Prezes52
                      RS
                      • 2012
                      • 6427
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Tatra, jak byłem na pomiarze to widziałem ta stronkę z tymi wskazaniami jak mierzyć itd rysunek jest dokładnie taki sam jak tu na 81 stronie są jeszcze wytyczne by pomiary robić po przejechaniu kilku km jeśli wczesniej auto było podniesione i jak mi wymienił spręzyny pojechał na chwile się przejechać dopiero zrobił pomiar w mojej obecności po za tym trzeba domagać się pomiaru geometrii tylnych kół mnie nie chcieli zrobić ale się uparłem i faktycznie wyszły spore rozbiezności korygowali to i potem przepraszli za brak profesjonalizmu


                      Mariusz
                      Spoty Tarnowskie

                      Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                      Komentarz

                      • oluap
                        Drive
                        • 2012
                        • 59

                        A ja mam nakręcone juz parę kkm na Lesjoforsach 1KO 511 115 BC i trzyma normę i niczym nie trzęsie za 129 zeta za sztukę to mi się do ASO nie chce podjeżdżać.
                        Nadmienię, ze założyłem sobie "BC" z premedytacją, jakbym założył odpowiednik Lesjoforsa do Kombi to on ma oznaczenie 1KO 511 115 BG i dupcia zapewne wtedy wywindowana jest pod niebo a i tak na nich pewnie nie trzęsie ( mają jedynie 0,5 wysokości więcej niż BC i 0,1 mm grubszy drut)

                        Ciekawe kiedy ASO dostrzeże, ze za siadający tyłek na pusto odpowiada też wysoki przód?

                        Ja mam na pusto 408 mm z przodu, planuje również podmiankę przodu, to spowoduje, że tył pójdzie do góry jeszcze.
                        Jak wymieniłem z przodu amorki to przód spadł o prawie 0,5 cm z każdej strony a tył się podniósło kilka mm, pisałem o tym już wcześniej.

                        Komentarz

                        • szkoda
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2005
                          • 22543

                          Zamieszczone przez oluap
                          jakbym założył odpowiednik Lesjoforsa do Kombi to on ma oznaczenie 1KO 511 115 BG i dupcia zapewne wtedy wywindowana jest pod niebo a i tak na nich pewnie nie trzęsie
                          Stary mój ma DE i jest git, ale ma gaz
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz

                          • Maicroft
                            Moderator
                            S_OCP MemberModeratorr
                            • 2004
                            • 25757
                            • Audi

                            Zamieszczone przez oluap
                            ( mają jedynie 0,5 wysokości więcej niż BC i 0,1 mm grubszy drut)
                            Wystarczy zeby sprezyna byla sztywniejsza
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            • hizoku
                              Ambiente
                              • 2011
                              • 186

                              Zamieszczone przez szkoda
                              Zamieszczone przez oluap
                              jakbym założył odpowiednik Lesjoforsa do Kombi to on ma oznaczenie 1KO 511 115 BG i dupcia zapewne wtedy wywindowana jest pod niebo a i tak na nich pewnie nie trzęsie
                              Stary mój ma DE i jest git, ale ma gaz
                              Też mam DE od 14000km, potwierdzam: jest git 8)
                              Octavia2 Tour

                              Komentarz

                              • fredric
                                Classic
                                • 2013
                                • 2

                                Siemka, słuchajcie troszkę z innej beczki, kumpel ma rs-a tdi z 2007r i przy 4 osobach dobija tył. Czym zastąpić tylne springi?? Może od kombiaka rs zapodać? Myśleliśmy nad eibachem ale nie potrzebuje opuszczać auta i robić bardziej twardego.

                                Komentarz

                                • JanuszPe
                                  Classic
                                  • 2013
                                  • 14

                                  Hej,
                                  w mojej skodzie po zatankowaniu benzyny i gazu do pełna odległość od środka osi koła do nadkola wynosi 365mm. W przypadku przodu 412mm. Jestem umówiony na Poniedziałek na pomiar. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Co mnie zdziwiło zostałem poproszony przez ASO o zważenie samochodu zatankowanego do pełna. Muszę zrobić trzy pomiary: 1) pomiar całkowity pojazdu, 2)pomiar samochodu po najechaniu przednimi kołami na wagę tak aby tylne koła były tuż przed platformą wagi, 3) to samo tylko że z tyłem. Na podstawie wagi pojazdu skoda powinna dobrać odpowiednie sprężyny - podobno.
                                  Jak już będzie po wszystkim dam znać co udało się załatwić.
                                  Janek

                                  Komentarz

                                  • endryu
                                    RS
                                    • 2006
                                    • 3773
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    ASO chce ustalić faktyczne masy pojazdu. Moją octę też ważyli (serwisant mówił, że muszą to zrobić-takie wytyczne SAP) oraz pomiary miarką. I następnie wymiana.
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz

                                    • JanuszPe
                                      Classic
                                      • 2013
                                      • 14

                                      Jaki masz teraz odstęp między osią koła a nadkolem po wymianie?
                                      Janek

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        I tak bedzie haslo, ze auto jest za ciezkie
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • Prezes52
                                          RS
                                          • 2012
                                          • 6427
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          ja miałem podobną sytuację nacisk na osie zważyli mi w ASO a całe auto musiałem ważyć na mieście takie ma wymagania SAP potwierdzam


                                          Mariusz
                                          Spoty Tarnowskie

                                          Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                          Komentarz

                                          • Maicroft
                                            Moderator
                                            S_OCP MemberModeratorr
                                            • 2004
                                            • 25757
                                            • Audi

                                            Przeciez jak ASO ma stacje kontroli pojazdow, to sa w stanie zmierzyc nacisk na osie, a co za tym idzie wage auta, nie ma potrzeby jechac na wage na zlomowisko :diabelski_usmiech
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz

                                            • Prezes52
                                              RS
                                              • 2012
                                              • 6427
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Maicroft, nacisk na osie tak ale całe auto juz nie bedziesz miał dokładnego pomiaru dlatego wysyłaja na miasto


                                              Mariusz
                                              Spoty Tarnowskie

                                              Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                              Komentarz

                                              • Maicroft
                                                Moderator
                                                S_OCP MemberModeratorr
                                                • 2004
                                                • 25757
                                                • Audi

                                                Musze kiedys z ciekawosci porownac mase z ASO a mase zlomu.

                                                Naprawia skrzynie, zmienie kola na letnie, to zmierze ile siadly "nowe" sprezyny i najwyzej znow beda wymieniac
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz

                                                • Prezes52
                                                  RS
                                                  • 2012
                                                  • 6427
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Maicroft, mnie na złomie wyszło 1260 gazu brak

                                                  [ Dodano: Pią 01 Mar, 13 12:56 ]
                                                  z Aso mi nie pokazli ile im wyszło te naciski


                                                  Mariusz
                                                  Spoty Tarnowskie

                                                  Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                                  Komentarz

                                                  • Tatra
                                                    Ambiente
                                                    • 2011
                                                    • 248
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Samochody na gwarancji, serwisowane w ASO, a oni każą ważyć na mieście (czyt. na"złomowisku").
                                                    Jak to możliwe, że SAP/ASO nie wie ile waży konkretny model Octy?

                                                    Takie rzeczy tylko w ...Polsce.

                                                    P.S. Z czystej ciekawości zapytam - czy opłatę za ważenie, np. na złomowisku pokrywa ASO/SAP?

                                                    " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                                    Pzdr. - 1.6 MPI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...